Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Чи вірно складений цивільний позов?

1
15:33, 27.08.2018
Чи вірно складений цивільний позов?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
До Софіївського районного суду
Дніпропетровської області
Позивач: Мартиненко Сергій Миколайович,
проживаю за адресою:
вул. Шевченка, буд. 54,
смт Софіївка, Софіївського району, індекс: 53100
засоби зв'язку: тел. 0673595854
Відповідач: Кобозєв В.,
проживаю за адресою:
вул. Польова, буд. 10,
смт Софіївка, Софіївського району, індекс: 53100
засоби зв'язку: тел. 0983418723
Ціна позову: 16000 грн
(шістнадцять тисяч гривень 00 копійок)
На підставі п.6 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», потерпілий звільнений від сплати судового збору за подання позовної заяви про відшкодування збитків завданих вчиненням злочину.


Позовна заява
про відшкодування матеріальної та моральної шкоди


01 квітня 2018 р. приблизно о 07 год. 00 хв. ранку, в смт Софіївка, Софіївського району, вул. Шевченка буд. 54, мною – ПОЗИВАЧЕМ було виявлено викрадення з мого домоволодіння транспортного засобу – мопеда «Рокки 50». Я зразу телефоном звернувся до Софіївського ВП Жовтоводського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області. На моє звернення приїхав слідчій – Магеря Інна та склала заяву про угон транспортного засобу. По даному факту була порушена кримінальна справа.
17 серпня 2018 р. о 17 год. 14 хв., в смт Софіївка, Софіївського району по вул. Каштановій біля магазину «ОРБІТА», я виявив свій мопед «РОККИ 50»(точніше те що від нього залишилось) та «теперішнього власника» - ВІДПОВІДАЧА Кобозєва В. Я зателефонував до поліції, після чого о 17 год. 29 хв. приїхали двоє поліціянтів: Корецький та Попришко. Працівники внутрішніх органів при двох свідках звірили номера рами та двигуна транспортного засобу з технічним талоном, які співпали чим засвідчено що це мій викрадений мопед.
Окрім матеріальної шкоди мені було завдано і непоправиму моральну шкоду неправомірними діями ВІДПОВІДАЧА, що полягає у сильних душевних стражданнях, які в подальшому проявилися на стані мого здоров’я, оскільки відповідно до довідки МСЕК серія ЛВА-1 №00000 від 1998 року мені, Іваненко І.І., встановлена пожиттєво друга група інвалідності. Після вищевказаного випадку, я перестав спокійно спати, оскільки у зв’язку із своїм вадами здоров’я я відчуваю постійну тривогу, що злочинці можуть знову проникнути до мого домоволодіння, а я в силу суб’єктивних причин захистити себе та свою родину не зможу. А також викрадений транспортний засіб був «другими моїми ногами»! Було порушено нормальний спосіб життя (на той час), оскільки був змушений докладати додаткові зусилля (заправка авто яким керує дружина, послуги таксі) для того щоб добиратися на роботу, в лікарню і тд., а це вплинуло на сімейний бюджет в зв’язку з збільшенням грошовими витратами. Завдану мені моральну шкоду я оцінюю у 10000 гривень.
Відповідно до ч.1 ст.22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. До збитків, ч.2 п.1 вказаної статті відносить витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права.
Керуючись ч. 1 ст. 1177 ЦК України шкода, завдана фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення, відшкодовується особою яка таку шкоду заподіяла.
Ч.1, ч.2 ст.23 ЦК України передбачають, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає також у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна. Частиною 3 вказаної статті передбачено відшкодування моральної шкоди грішми.
Відповідно до ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними діями особистим немайновим правам фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Ст.1167 ЦК України передбачає, що моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала за наявності її вини.
Відповідно до ч.2 ст. 127 КК України, шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 23, 1166, 1167, 1177, 1192 ЦК України, 28 КПК України, ст.ст. 3, 4, 10, 11, 14, ЦПК України, -

ПРОШУ:

1.Прийняти мою позовну заяву до розгляду.
2. Стягнути з гр. Кобозева В., на мою користь матеріальну шкоду в сумі:
- 12000 гривень;
та моральну шкоду в сумі:
- 10000 гривень;
а всього 22 000 (двадцять дві тисячі) гривень 00 копійок.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:43, 27.08.2018
Консультирует юрист: Сергеев Артем

Позо вірний, але доведена вина відповідача? Те, що він керував мопедом, не говорить про те, що він його викрав. В рамках кримінального провадження визнали вас цивільним позивачем?

______________
Вопросы можно задать в Viber, WhatsApp, Telegram +380630660630Все виды юридических услуг. Дистанционное сотрудничество.
top


Другие консультацииЮридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы