Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Кримінальна відповідальність за незаконне володіння зброєю

1
12:12, 22.09.2024
Кримінальна відповідальність за незаконне володіння зброєю
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, звичайний громадянин України, стикнувся із складною ситуацією, пов'язаною з уголовним правом. Нещодавно, під час проведення особистого обшуку у моєму приватному будинку, правоохоронні органи виявили предмет, який було визнано холодною зброєю. За словами правоохоронців, це виявлення може стати підставою для порушення кримінальної справи за статтею 263 Кримінального кодексу України "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами". Але ось у чому полягає моя проблема: цей предмет є старовинним сімейним реликвією і ніколи не використовувався як зброя. Він був придбаний моїми предками на антикварному ринку ще в далекому 1960-му році як прикраса і декоративний елемент інтер'єру. Я не мав наміру використовувати його як зброю, і взагалі не здогадувався про те, що він може бути визнаний такою. Чи може в цьому випадку бути застосована кримінальна відповідальність, якщо зброя не була придбана незаконно, не використовувалася для незаконних цілей і не була прихована від органів влади? Якими міркуваннями повинні керуватися правоохоронці при вирішенні цього питання, і які мої шанси уникнути кримінальної відповідальності? І чи можу я заявити про неправомірність дій правоохоронців, які незаконно вважають мій предмет зброєю?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:53, 22.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації важливо звернути увагу на декілька аспектів, пов'язаних із законодавством України, які можуть вплинути на можливість притягнення до кримінальної відповідальності за статтею 263 Кримінального кодексу України (ККУ) "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами".

Перш за все, слід визначити, чи дійсно предмет, виявлений у вас, відповідає критеріям холодної зброї згідно з українським законодавством. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1993 року № 706 "Про затвердження Положення про дозвільну систему", холодною зброєю вважаються предмети, спеціально призначені для ураження цілей, а також такі, що можуть використовуватися для нападу або захисту. В такому випадку може знадобитися експертний висновок щодо характеристик предмета.

Якщо предмет є лише декоративним і не має ознак, які дозволяють визнати його холодною зброєю, це може стати підставою для відсутності складу злочину. Важливим моментом є відсутність наміру використовувати цей предмет як зброю, що може бути враховано при визначенні наявності або відсутності вини.

Також варто звернути увагу на процесуальні аспекти. Згідно зі статтею 233 Кримінального процесуального кодексу України (КПКУ), обшук у житловому приміщенні може проводитися лише на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, передбачених у частині третій статті 233 КПКУ, коли є загроза життю або здоров'ю осіб або переслідування злочинця. Якщо обшук проводився без відповідної ухвали, це може бути підставою для оскарження дій правоохоронців та визнання зібраних доказів недопустимими.

Щодо можливості уникнення кримінальної відповідальності, важливо мати правову підтримку та звернутися до адвоката, який може допомогти в оскарженні дій правоохоронців і надати консультацію щодо подальших дій. Якщо ви вважаєте, що дії правоохоронців були неправомірними, ви маєте право подати скаргу до вищестоящих органів або суду, що передбачено статтею 55 Конституції України та статтею 303 КПКУ.

У вашій ситуації важливо зібрати всі докази, які підтверджують, що предмет не був придбаний або використовувався з незаконною метою, а також що він є старовинною реликвією. Це допоможе забезпечити вашу правову позицію у разі розгляду справи в суді.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы