Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне поводження з особистим майном: можливість привласнення чи неправомірного заволод

1
13:06, 20.09.2024
Незаконне поводження з особистим майном: можливість привласнення чи неправомірного заволод
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, став жертвою неправомірного заволодіння моїм особистим майном, яке відбулося у моєї власної квартири. Протягом тривалого часу я проживав за кордоном, поклавши догляд за своєю власністю на свого давнього друга. Однак при поверненні я виявив, що моє майно було розпродано без мого відома та згоди. Він пояснив свої дії тим, що існувала нагальна потреба в грошах, але він не намагався зв'язатися зі мною перед продажем. Відповідно до уголовного кодексу України, я розумію, що такі дії можуть бути кваліфіковані як крадіжка або шахрайство. Але я не впевнений, як правильно класифікувати цей випадок, тому що він виник унікальних обставин. Чи може це бути вважено незаконним заволодінням, якщо він використовував моє майно без моєї згоди, але з моєю довірою? Чи є у мене правові підстави для відновлення моєї власності або вимоги компенсації від нього? Які кроки мені слід зробити для вирішення цієї проблеми згідно з уголовним правом України?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:56, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації дії вашого друга можуть бути кваліфіковані за статтями Кримінального кодексу України, зокрема як крадіжка (ст. 185) або шахрайство (ст. 190), в залежності від обставин та наявності умислу на заволодіння вашим майном без вашого відома та згоди.

Крадіжка (ст. 185) — це таємне викрадення чужого майна. Якщо ваш друг мав умисел на таємне заволодіння вашим майном, то його дії можуть підпадати під цю статтю.

Шахрайство (ст. 190) — це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману або зловживання довірою. Ваша ситуація може бути кваліфікована як шахрайство, якщо ваш друг зловживав вашою довірою, маючи доступ до вашого майна.

Щодо відновлення вашої власності або компенсації, ви маєте право вимагати повернення вашого майна або компенсації його вартості. Громадянське законодавство України, зокрема Цивільний кодекс України, передбачає можливість відшкодування збитків, завданих неправомірними діями (ст. 1166).

Для вирішення цієї проблеми рекомендується зробити наступні кроки:

1. Звернутися до правоохоронних органів із заявою про злочин. Вам потрібно буде надати докази вашого права власності на майно та описати обставини його заволодіння.

2. Подати цивільний позов до суду про відшкодування збитків. У позові ви можете вимагати компенсацію вартості проданого майна, а також моральну шкоду, якщо вона була завдана.

3. Звернутися за консультацією до адвоката, який допоможе правильно оформити документи та представляти ваші інтереси в суді.

Звернення до правоохоронних органів та суду допоможе вам захистити свої права та отримати відшкодування.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы