Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Припинення кримінального переслідування у разі примирення сторін

1
01:39, 21.09.2024
Припинення кримінального переслідування у разі примирення сторін
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як потерпіла в уголовній справі, недавно вирішила примиритися з обвинуваченим, якого звинувачують у скоєнні незначного шкідливого діяння, що не супроводжувалося насильством. Ми обидва підписали заяву про примирення, оскільки він виразив розкаяння і відшкодував завдані мені моральні та матеріальні збитки. Однак, на судовому розгляді прокурор відмовився припинити кримінальне переслідування, посилаючись на те, що справа має суспільне резонанс. Яким чином примирення сторін впливає на припинення кримінального переслідування? Чи може прокурор продовжити кримінальне переслідування, незважаючи на наше примирення, і які є мої права в даній ситуації відповідно до уголовного законодавства України? Яким чином я можу домогтися припинення кримінального переслідування, якщо ми обидва погодилися на примирення і відшкодування збитків?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
01:58, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Відповідно до Кримінального кодексу України, можливість припинення кримінального провадження у зв'язку з примиренням сторін передбачена статтею 46. Згідно з цією статтею, особа може бути звільнена від кримінальної відповідальності у разі, якщо вона вчинила злочин невеликої тяжкості, примирилася з потерпілим та відшкодувала завдану шкоду. Це означає, що примирення сторін може бути підставою для звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності, якщо виконуються всі вказані умови.

Однак, рішення про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням сторін приймає суд, а не прокурор. Прокурор може висловити свою позицію в суді, але остаточне рішення залишається за судом. Суд враховує всі обставини справи, в тому числі і суспільний резонанс, на який може посилатися прокурор.

Щодо можливості продовження кримінального переслідування, прокурор має право підтримувати державне обвинувачення, навіть якщо сторони досягли примирення, якщо вважає, що справа має важливе суспільне значення (стаття 284 Кримінального процесуального кодексу України). Проте, суд, з огляду на всі обставини справи, у тому числі примирення та відшкодування збитків, може прийняти рішення про припинення провадження.

Як потерпіла, ви маєте право висловити свою позицію в суді, підтвердити факт примирення та відшкодування збитків, а також подати відповідне клопотання про припинення кримінального провадження. Ваші права та обов'язки у цьому контексті регулюються статтею 56 Кримінального процесуального кодексу України, яка визначає права потерпілого у кримінальному процесі.

Для того щоб домогтися припинення кримінального переслідування, ви можете подати до суду клопотання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням, з додатком заяви про примирення сторін та підтвердженням відшкодування збитків. Суд розгляне це клопотання з урахуванням усіх обставин справи.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы