Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спірний момент щодо визначення кваліфікації діяння як умисного вбивства

1
20:16, 20.09.2024
Спірний момент щодо визначення кваліфікації діяння як умисного вбивства
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, будучи громадянином України та повнолітньою особою, зіткнувся з такою проблемою: мій близький друг, з яким ми проводимо багато часу разом, зараз перебуває під слідством за вчинення вбивства. Він працює охоронцем у місцевому барі, і під час одного з конфліктів між відвідувачами, він був змушений застосувати фізичну силу для захисту себе та інших. На жаль, один з агресорів від отриманих травм помер. Мій друг стверджує, що він діяв у рамках своїх обов'язків та в межах необхідної оборони, але слідство наразі розглядає його дії як умисне вбивство. Мені хочеться зрозуміти, як в українському уголовному праві визначається межа між виконанням службових обов'язків, необхідною обороною та умисним вбивством. Чи можливо, що мій друг може бути визнаний винним в умисному вбивстві, незважаючи на те, що він лише захищав себе та інших від агресора? Яку роль відіграє у цьому випадку його службовий статус? Чи можуть його дії бути визнані обороною, а не умисним вбивством, якщо він дійсно діяв у рамках своїх службових обов'язків? Чи є в українському законодавстві випадки, коли дії, спрямовані на захист, можуть бути визнані умисним вбивством?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
20:28, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В українському кримінальному праві важливо розрізняти дії, які здійснюються в рамках необхідної оборони, виконання службових обов'язків, та умисне вбивство. Згідно з статтею 36 Кримінального кодексу України, необхідна оборона є правом особи захищати себе, іншу особу або інтереси суспільства від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння шкоди нападнику, якщо така шкода є необхідною і достатньою для негайного відвернення або припинення посягання.

Для визнання дій обороною, необхідно дотримання принципу відповідності оборони характеру і небезпеці посягання. Якщо під час оборони була перевищена межа необхідної оборони, це може розглядатися як перевищення меж необхідної оборони, що також є кримінальним правопорушенням, але з меншою мірою відповідальності, ніж умисне вбивство.

Умисне вбивство, згідно зі статтею 115 Кримінального кодексу України, визначається як протиправне заподіяння смерті іншій особі з наміром. Важливо, що наявність умислу є ключовим елементом для кваліфікації діяння як умисне вбивство.

Службовий статус особи, яка виконувала свої обов'язки, може вплинути на оцінку її дій. Наприклад, якщо охоронець діяв у межах своїх професійних обов'язків, це може вважатися обставиною, що виключає кримінальну відповідальність за заподіяння шкоди при відсутності перевищення меж необхідної оборони.

Таким чином, для визначення, чи можуть дії вашого друга бути визнані обороною, а не умисним вбивством, необхідно оцінити всі обставини інциденту, включаючи наявність реальної загрози, відповідність оборони характеру посягання, а також його професійні обов'язки під час події. У разі виникнення сумнівів щодо меж оборони, суд може приймати рішення на користь обвинуваченого, якщо шкода була завдана в межах необхідної оборони.

Законодавство України дійсно передбачає випадки, коли дії, спрямовані на захист, можуть бути невиправданими, але для цього необхідно довести, що межі необхідної оборони були явно перевищені.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы