Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Тема: Необхідність захисту від незаконних обшуків.

1
01:48, 21.09.2024
Тема: Необхідність захисту від незаконних обшуків.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Складне юридичне питання: Як забезпечити власні права та інтереси громадянина України, який, за власними словами, став жертвою незаконного обшуку свого житла представниками правоохоронних органів без належного оформлення документів та належного виконання процедури, з урахуванням вимог Уголовно-процесуального кодексу України, а також міжнародних стандартів захисту прав людини, включаючи питання про відшкодування моральної шкоди і відновлення пошкодованого майна, відповідно до законодавства України і вимог Європейського суду з прав людини?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:32, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У разі, якщо громадянин України вважає, що його житло було незаконно обшукане правоохоронними органами, він має декілька правових шляхів для захисту своїх прав та інтересів.

По-перше, варто звернути увагу на вимоги Кримінального процесуального кодексу України (КПК). Відповідно до статті 234 КПК, обшук житла або іншого володіння особи може здійснюватися лише на підставі ухвали слідчого судді. При цьому на місці обшуку обов'язково повинні бути присутні двоє понятих, якщо це можливо, а також обшук повинен бути відеозаписаний. Якщо цього не було дотримано, дії правоохоронців можуть вважатися незаконними.

По-друге, постраждалий має право звернутися зі скаргою на дії правоохоронних органів до керівництва відповідного органу або до органів прокуратури, які здійснюють нагляд за дотриманням законності під час досудового розслідування.

По-третє, потерпілий може подати цивільний позов до суду про відшкодування завданої моральної шкоди та відновлення пошкодованого майна. Відшкодування моральної шкоди регулюється статтею 23 Цивільного кодексу України, а питання компенсації за пошкодоване майно – статтею 22 цього ж кодексу.

Крім того, відповідно до статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна особа має право на ефективний засіб правового захисту у випадку порушення її прав і свобод, закріплених у Конвенції. Це положення може бути використане при зверненні до Європейського суду з прав людини, якщо всі національні засоби правового захисту виявляться неефективними.

У разі подання заяви до ЄСПЛ, важливо дотриматися вимог статті 35 Конвенції, яка передбачає, що всі національні засоби правового захисту повинні бути вичерпані, а заява повинна бути подана протягом шести місяців з дати остаточного рішення на національному рівні.

Всі ці кроки спрямовані на захист прав громадянина та відновлення справедливості у випадку незаконного обшуку житла.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Кража
20:21, 02.08.2011
Амнистия 2011
14:49, 17.08.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы