Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконні дії поліцейських під час обшуку

1
03:11, 21.09.2024
Незаконні дії поліцейських під час обшуку
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Нещодавно я став свідком ситуації, коли поліцейські виконали обшук в будинку мого сусіда. Вони з'явилися зранку, не представившись і не показавши жодних документів, що дозволяють їм проводити обшук. Вони просто вибили двері і ввірвалися в будинок. Мій сусід був шокований і не знає, як діяти в такій ситуації. Я забив собі в голову, що можу опинитися в такій же ситуації. Як мені вести себе у такому випадку? Які права я маю і як я можу їх захистити? Чи можу я вимагати від поліцейських показати документи, які дозволяють їм проводити обшук? Чи маю я право відмовитися від обшуку, якщо вони не представлять ці документи? Чи можу я викликати юриста або хоча б здійснити відеозапис обшуку для того, щоб мати докази їхніх дій? Чи є в Україні закони, що захищають права громадян від незаконних дій поліції? Дякую за вашу допомогу.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:26, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, коли поліцейські здійснюють обшук у вашому помешканні, важливо знати свої права та діяти відповідно до законодавства України.

По-перше, згідно з Конституцією України та Кримінальним процесуальним кодексом України (КПК), обшук житла чи іншого володіння особи можливий лише на підставі вмотивованого рішення суду (стаття 30 Конституції України, стаття 234 КПК України). Виключенням є випадки невідкладного обшуку, коли є загроза життю чи здоров'ю людей або коли необхідно невідкладно запобігти знищенню доказів злочину (стаття 233 КПК України).

Ви маєте право вимагати від поліцейських пред'явити рішення суду, яке дозволяє обшук. Якщо такого рішення немає, ви можете відмовитися від обшуку, вказавши на незаконність дій правоохоронців.

Ви маєте право здійснювати відеозапис обшуку, якщо це не заважає діям правоохоронців, для забезпечення доказів у разі незаконних дій з їхнього боку. Це підтверджується правом на збирання інформації, передбаченим статтею 34 Конституції України.

Також ви маєте право вимагати присутності адвоката під час обшуку. Це право забезпечене статтею 59 Конституції України та статтею 236 КПК України.

У випадках, коли ви вважаєте, що ваші права були порушені, ви можете звернутися зі скаргою до суду або прокуратури. Також варто звернутися до адвоката для надання кваліфікованої правової допомоги.

Законодавство України надає громадянам захист від незаконних дій правоохоронців, і важливо знати про свої права та вміти їх відстоювати.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы