Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Орендодавець захопив майно орендаря

1
22:41, 03.10.2013
Орендодавець захопив майно орендаря
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Добрий день! В мене така ситуація.
Я орендувала досить тривалий строк (понад два роки) квартиру і використовувала її в якості офіса свого підприємства.
Орендодавець не зареєстрований підприємцем. Договір оренди на кожний рік заключався окремо. Перші два роки заключали договір оренди у присутності брокера (представника АН) на фірмовому бланку АН із мокрою печаткою. На третій рік брокера не запрошували, а орендодавець написав на попередньому договорі, що оренду продовжено ще на рік. Договір не посвідчений нотаріально і ніде не зареєстрований.
Орендну плату я сплачувала наперед готівкою сам на сам із орендодавцем, за що він давав розписки.
Трапилось так, що дитина моя попала у лікарню за декілька днів до того дня, коли я сплачую оренду за місяць наперед, я лежала із нею.
Із лікарні, коли вже пройшло днів 5 після строка сплати, я подзвонила орендодавцю, що цей місяць оренди буде останнім, бо дитина хвора і ще буде хворіти після виписки із лікарні і я буду працювати дома, тобто я попередила орендодавця усно за місяць наперед, як було і вказано в договорі оренди - попередити за місяць наперед.
Потім ми виписались із лікарні, і через тиждень десь ми із моєю мамою прийшли до квартири перевірити, чи все на місці. В квартирі знайшла записку від орендодавця, що він буде тільки через тиждень.
Я залишила гроші за останній місяць оренди на столі, бо ми часто так робили - я залишала гроші просто в квартирі, а орендодавець заходив і забирав.
Після того пройшов тиждень, я знов пішла до квартири, а там вже на вхідній двері був новий додатковий замок і в квартиру я не попала.
В квартирі залишилось моє майно (кухонний уголок, посуда, столи, стільці, принтер, роутер, пилосос, оригінали документів мого підприємства, моя трудова книжка, оригінал діючого договора оренди,всього добра на суму більше 20 тис грн). Доречі, і розписки за весь період оренди теж там залишилися.
Я подзвонила орендодавцю і він сказав, що поставив замок, тому що я була в лікарні і щоби нічого не трапилось із речами в квартирі. Тоді я сказала, що це брехня, бо я була в квартирі вже після виписки із лікарні і залишала йому гроші. Він на це отказав, що ніяких грошей не було і я йому винна за 2 місяці - за той місяць, що не платила і ще наперед, бо так в договорі оренди написано - попередити за місяць, а я, мовляв, не попереджала. І якщо я не згодна, то моє майно буде залишатись а заставі, але він ще ставить мене на счьотчик, та ще хоче пеню якусь (про пеню в договорі оренди не було).
Десь три дні ми сперечались по телефону, потім я написала в міліцію заяву із проханням відкрити кримінальне впровадження, бо в мене незаконно захопили документи і майно в заставу на суму понад 20 тис грн, хоча застава не передбачена договором оренди.
В мене до вас такі запитання:
1. Чи є в описаних подіях склад злочину
2. Що далі робити мені? Міліція відмовляє мені в порушенні кримінального провадження, але ж серед речей оригінали документів підприємства і чому ж це не злочин? І що робити, якщо виявиться, що орендодавець вже вивіз меблі і документи і якщо навіть міліція зайде в цю квартиру, там вже нічого не буде і виявиться, що улік немає? Дуже дякую за увагу та відповідь

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:17, 04.10.2013
Консультирует юрист: Евгений Васильевич

Добрий день. вам необхідно звернутись до прокуратури та наполягати на відкритті кримінального провадження, обов'язково вкажіть у зверненні, що орендодавець вимагає гроші. на мій погляд в діях орендодавця є ознаки кримінального правопорушення, оскільки він вимагає від вас гроші без достатньої правової підстави то тогож заволодів вашими грошима, які ви оставили у квартирі, але надавати правову оцінку діям орендодавця - це всеж таки компетенція правоохоронців. отже, в заяві до міліції вказуйте, що особа вимагає від вас гроші. єдиною законною підставою вимагати від вас грошей - є рішення суду про стягнення з вас на користь орендодавця певної суми. якщо ж міліція буде посилатись на те, що між вами існують договірні відносини і це питання належить до розгляду в судовому порядку в цивільному процессі і в діях орендодавця не існує ознак вимагання від вас грошей, то наполягайте на порушенні справи за ст. 355 КК України. примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових обов'язків...

______________
С уважением,
top


Другие консультации


шахрайство
06:27, 07.07.2012

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы